内容由Tilos Rádió提供。所有播客内容(包括剧集、图形和播客描述)均由 Tilos Rádió 或其播客平台合作伙伴直接上传和提供。如果您认为有人在未经您许可的情况下使用您的受版权保护的作品,您可以按照此处概述的流程进行操作https://zh.player.fm/legal

Futó Kaland: Szőnyi Ferenc (Racemachine)

1:10:55

分享

Manage episode 413722035 series 1407749

Amatőr magyar triatlonista, hosszútávfutó, hossztávkerékpározó, vasember. Az IUTA (International Ultra Triathlon Association) által szervezett 2009-es Monterrey-beli (Mexikó) Deca Iron Triathlon, azaz Tízszeres Iron Man verseny (38 km úszás, 1800 km kerékpározás és 422 km futás) első helyezettje, és egyben a verseny új rekordjának felállítója (114 óra 59 perc).

Szőnyi Ferenc a 40-es éveihez közeledvén tette meg első lépéseit a sport területén, hamar rájött, hogy főleg hosszútávfutásban, és hosszabb kerékpár távokon tud jól teljesíteni. Ennek okán triatlonozásba kezdett, azon belül is a vasemberek közé kívánt bekerülni. 2007 a szárnybontogatás éve volt. Az első dupla Ironman versenyén, 2008-ban szinte még ismeretlen volt a hazai versenyzők között is, ám nem csak itt szerepelt várakozásokon felül (4. helyezett lett), hanem a sportág megdöbbenésére még ebben az évben harmadikként ért célba a Mexikóban megrendezésre kerülő 10-szeres Ironman versenyen, ahol egyben kellett teljesíteni a távokat. A következő évben a hazai sikerek után több külföldi Ironman, azaz hosszútávú triatlon versenyen is dobogó közelbe került, majd Mexikóba visszatérvén megnyerte a versenyt, a megszerzett pontok segítségével nem csak rekorddöntő lett, hanem világbajnok is egyben.